Daima Yanında!

37 Yıllı Aşan Sektör Deneyimi

Enerji Motor, 1982 Yılında Kurucumuz Necati Mengüç Tarafından Doğu Anadolu'da Erzincan ilinde faaliyetlerine 36 m2 bir alanda başlamıştır.Firma ilk yıllarında İki Tekerli Motorlu ve Motorsuz araçlar üzerine yedek parça satışı yaparken 1987 yıllarında Jawa,Mz ve Planet Marka 1990 yıllarının başlarında dünyaca ünlü Motosiklet Firmalarından Honda, Yamaha ve Suzuki Marka Motosikletlerinin satışını Doğu Anadolu bölgesinde bölge bayiiliğini yaparak gerçekleştirmiştir. İki Tekerli Araçların yanı sıra 1992 yılında Tarım Makineleri sektörünede yönelerek Anadolu Motor, Pancar Motor ve Superstar gibi Türk Çiftçisinin destekçisi olan markalarında bayiiliğini bünyesine katarak sektördeki payını artırmayı hedeflemiştir. Ayrıca her zaman Global hizmet anlayışla hareket eden firmamız Son Kullanıcı odaklı düşünce yapısıyla bayiiliğini yaptığı markaları müşterilemiz adına denetleyerek kalite, kullanışlılık ve fiyat politikası çervesinde yaptığımız değerlendirmeler sonucu son tüketiciye ulaştırılmasını sağlamıştır. Ayrıca Resmi kurumlarımızın en büyük destekçisi olma ve Devletine hizmet anlayışıyla bir çok alanda Resmi kurum ihalelerin de gerek ön planda gerek arka planda destekçi firma olarak bugün bir çok firma tarafından 1. sınıf tedarikçi olarak bilinmektedir. Firmamız günümüz itibariyle 54,000 olan ve her geçen gün artmaya devam eden zengin yedek parça gamıyla sektörünündeki kullanıcıların her zaman yanındadır. 2013 yılında Anadolu Motor tarafından EN BÜYÜK YEDEK PARÇA DEPOSU ödülü alarak bu alandaki çalışmasını derecelendirmiştir. Enerji Motor 2015 yılı itibariyle Hırdavat Sektörünede giriş yaparak var olan ürün ve yedek parça çeşitliğine yeni bir katkı sağlamış bunun yanı sıra müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu bir başka ürün gruplarını da kaliteli hizmet anlayışıyla bir çatı altında buluşmasını sağlamıştır.

Firmamız 2016 yılında var olan Ürün ve Yedek Parça kapasitesiyle birlikte Sektöre öncülük edebilecek 37 Yıllık Tecrübesini Türkiye geneline taşıma düşüncesiyle Dijital Platformlar aracıyla E-ticaret Sektörüne giriş yapmıştır. E-ticaret girişiminin ilk yılında Pazaryerleri üzerinden 11786 kargo çıkışıyla kullanıcıları ürünle buluşturmuş 1,839,560 TL Toplam Ürün satışı Cirosu ile Erzincan iline ve ticaret hacmine katkı sağlamıştır. Bu girişim neticesinde 2017 yılı Ocak ayında Erzincan Ticaret odası tarafından EN İYİ YÜKSELEN FİRMA ödülünü almıştır. 2016 yılında Pazar yerleriyle başlayan E-Ticaret Girişimi Müşterilerimizden gelen olumlu talepler doğrultusunda 2018 yılında Depoliz.com olarak kendi E-ticaret Sitemizle devam etmiştir.
Bugün 650 M2 Kapalı alan Depomuzla, 167 M2 Merkez Satış Mağazamızla ayrıca il dışı servislerimize destek amaçlı 14m3 Kapalı satış Aracımızla siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Firma olarak her geçen teknolojimizi hizmet kalitemizi ve ürün çeşitliğimizi artıma düşüncemizle sizlere yardımcı olma gayretiyle bu yolda yürümekteyiz. 1982 den bugüne gelebilmemizde ki en büyük destekçimiz olan siz değerli kullanıcılarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Enerji Motor I Daima Yanında..

Tedarik Ortağınız

2021

0
Sektör Tecrübesi
0
Ürün Çeşidi